Jump to content
 • ★ Kurallar ★

  Dat-Games olarak bu kuralları koymamızın sebebi siteyi daha düzenli ve keyifli bir hale getirmek içindir.

  Dat-Games'a üye olan herkes bu kuralları kabul etmiş sayılmaktadır.


  GENEL KURALLAR

  • İyi vakit geçirin, iyi geçin, arkadaş canlısı olun, arkadaş olun. İşler ters gittiğinde bizde beğenmiyoruz ama bir rapor düğmesi var. Diğer kullanıcılarla tartışmayın sadece rapor edin yetkililer kısa süre içerisinde ilgilenecektir.
  • Herhangi bir sorunuz varsa veya bir yere bir şey gönderme konusunda tereddüt ediyorsanız, Yetkililere sormaktan çekinmeyin. Genellikle bir gün içinde cevap veririz. Bu kuralları, herhangi bir hafif değişiklik için kuralları düzenli olarak okumak sizin görevinizdir. Bildirim yapılmadan değiştirilebilir.

   

 • FORUM KURALLARI

  Hesap

  1. Herkes sadece bir tane hesaba sahip olabilir. Fazladan hesap açanlar hesapları banlanır ve siteden uzaklaştırılır.
  2. Küfürlü, Saldırgan, Küçük Düşürücü, Kaba, Tehditsel, Irk, Din, Dil, Cinsiyet ayrımı yasaklama ile sonuçlanır.
  3. Yetkililerin isimine bürünme, popüler ticarı markalar ve diğer yanıltıcı isimler yasaktır.
  4. Çıplaklık veya reklam içeren profil fotoğrafları, kapak ve imzalarda yasaktır.
  5. Profilde olsun, fotoğrafında olsun, imzada olsun veya konu ya da yorum olarak paylaşılmış olsun hiç farketmez, REKLAM Yapanlar KALICI OLARAK banlanır.
  6. Üyelere iftira atmak, Yetkililere yalan bilgi sunmak yasaktır.

  İmzalar

  1. Web sitenizi bizim iznimizi aldıktan sonra imzanıza ekleyebilirsiniz, Fakat Dat-Games'e benzeyen veya pornografik imzalar kabul edilemez. Dat-Games'den uyarılmaksızın kaldırılabilir.
  2. Forum Kurallarımıza aykırı olan imzalar kaldırılacaktır.
  3. Ayrıca Dat-Games'in yavaşlamasına, geç yüklenmesine neden olan büyük boyutlu resim, fotoğraf, gif'ler kaldırılır. Üyelerimizin sitede gezinirken sorun yaşamasını istemiyoruz. Bu yüzden lütfen aşırı büyük, çok renkli metin, flash grafikler veya başka bir şekilde iğrenç görüntüler kullanmaktan kaçının. Bunlar can sıkıcı ve rahatsız edici. Ayrıcı imzalarınız da aşırı Emoji veya özel karakter kullanmayın, bunlarda çok dikkat dağıtıcı.
  4. Son olarak forumda imzalarınızın "öne çıkmasını" sağlamak için metin boyutunu arttırmayın. Standart metin boyutu kesinlikle iyidir. Çılgın çeşitlerin sadece forumun belirsiz ve rahatsız edici görünmesini sağladığından, metni biraz üniform olarak imzalamaya devam edelim.

  Önerilen görüntü boyutu 200 piksel veya daha azdır.

  Konular

  1. Bir konuyu sadece bir kez paylaşabilirsiniz. Aynı konuyu bir çok kez paylaşmak yasaktır.
  2. Bir konu Yetkili tarafından kilitlenirse, bırakın. Kilitlenen konudan yeni bir konu oluşturmayın.
  3. Konulara atılan gereksiz yorumlar silinir ve o kullanıcıya uyarı puanı verilir. "dfsgdsgsd", "eyw", "iyi", "havalı" gibi yorumlar spam olarak kabul edilir.
   • Minnettarlığınızı ifade etme gereği duyuyorsanız, itibar sistemini, inceleme sistemini kullanın veya PM aracılığıyla teşekkür edin.
  4. Kullanıcılardan itibar puanı istemek yasaktır. Gerek konuda olsun, gerek PM de eğer istediğiniz fark edilirse tüm itibar puanlarınız silinir ve kısa süreli uzaklaştırma alırsınız.
  5. Lütfen tartışmalı konulardan uzak durun. Siyasi, ırksal ve cinsel konular gibi konular açmayın.
  6. Herhangi bir konuya ileti sayınızı arttırmak için saçma ve gereksiz yorumlar atmayın. Sonucu ileti sayınızın sıfırlanmasına veya yasaklanmanıza neden olabilir.
  7. Kasten yanlış bölümlere konu açılması yasaktır. Konu açma izninin bulunmadığı bölümleri ilgilendiren konuları bir başka bir bölüme açabilir ve Yetkililerden bu konuları taşımaları talebinde bulunabilirler. Çünkü bu durum kullanıcının elinde değildir. Yani bu durum kasten başka bölümlere konu açmaya girmez.
  8. Açılan konunun başlığıyla konu içeriğinin alakasız olması yasaktır.. "Yardım!", "Bir Göz Atın", "Lütfen Bakın" veya "Hata" gibi konu başlıkları kabul edilmez ve kaldırılır.
 • DOSYALAR BÖLÜMÜ KURALLARI

  1. Lütfen tüm dosyaları ilgili kategorilere gönderin (yazılım türü, sürüm vb).
  2. Lütfen dosyanın mevcut olup olmadığını kontrol edin, Eskiyse, eski sürümü bize bildirin.
  3. İçinde başka sitelerin reklamını yapan şifreleri veya dosyaları içeren DOSYALARI YÜKLEMEYİN (bu, kendi sitenize bağlantılar veya resimler içerir).
  4. Sürümleri yeniden paketlemeyin ve yeniden yüklemeyin. Aynı dosyanın yedek kopyalarına gerek yoktur.
  5. Onay beklediklerini bize hatırlatmak için konular göndermeyin, mesaj göndermeyin veya dosya bildirmeyin.
  6. Sürümünüzle ilgili iyi miktarda bilgi vermeye çalışın.
  7. Dosya başlıkları, NOKTA veya aşırı özel karakter karakterleri içerebilir.
  8. Herhangi virüs içeren dosya silinir ve dosyayı yükleyen kişiye uyarı veya kalıcı yasaklama uygulanır.

 • Bir Kural İhlal Ettiğinizde Yetkililer Gereken İşlemi Yapar. Eğer Siz Bu Kuralları İhlal Etmediğinizi Düşünüyorsanız Bir Başka Yetkili veya Yetkililerle İrtibata Geçip Cezanızın Hafifletilmesi veya Kaldırılması Konusunda Talepte Bulunabilirsiniz.


  Kullanışlı Bağlantılar:

×
×
 • Create New...